Humeo

Doświadczony rekruter IT dostępny dla Twojej firmy od zaraz, na wyłączność

 • Udostępniamy Ci dedykowanego tylko Twojej organizacji rekrutera IT.
 • Płacisz stałą stawkę za obsługę całości procesów rekrutacyjnych.
 • Zakres obowiązków rekrutera ustalamy wspólnie na podstawie Twoich potrzeb.
3 tech recruiters Humeo - business photo session

W jaki sposób korzystasz z RPO?

Przykładowy proces usługi RPO


Określamy cele i priorytety

Przedstawiasz nam swoje potrzeby i w wyniku wspólnych ustaleń określamy skalę rekrutacji, persony kandydatów oraz rynek, z którego pozyskujemy specjalistów.


Znajdujemy kandydatów

Dopasowujemy nasze działania do Twoich potrzeb. Sourcujemy na LinkedInie i poza nim, testujemy postowanie ofert pracy na różnych portalach oraz wykorzystujemy rozmaite narzędzia rekrutacyjne, a następnie analizujemy źródła pozyskiwania kandydatów i wybieramy najskuteczniejsze rozwiązania.


Dostarczamy kandydatów

Przeprowadzamy rozmowy i umawiamy kolejne etapy rekrutacji. Jesteśmy w stałym kontakcie z Tobą i specjalistami - zapewniamy regularny feedback oraz ofertujemy zaakceptowanych przez Ciebie kandydatów. Jeśli tego potrzebujesz, przeprowadzamy także on-boarding nowych pracowników do Twojej firmy.


Analizujemy i usprawniamy procesy

Na bieżąco dzielimy się z Tobą swoimi przemyśleniami o procesie rekrutacyjnym oraz rynku zatrudnieniowym, proponujemy Ci usprawnienia, optymalizujemy nasze działania oraz nieustannie dbamy o jak najlepszy candidate experience.


Powyższy przykład procesu wdrożyliśmy u jednego z naszych zagranicznych klientów, tworząc dla niego 20-osobowy zespół programistów.

Porównanie RPO do success fee

RPO Success Fee
Integracja z Twoją organizacją Rekruter pracuje wewnątrz Twojej organizacji i kontaktuje się z kandydatami jako jej reprezentant. Rekruter pracuje poza Twoją organizacją i kontaktuje się z kandydatami jako pracownik agencji rekrutacyjnej.
Branding Rekruter kontaktując się z kandydatami, korzysta z maila w domenie Twojej organizacji. Rekruter kontaktuje się z kandydatami, używając maila w domenie agencji rekrutacyjnej.
Wyłączność Rekruter pracuje na pełny etat wyłącznie dla Twojej firmy. Rekruter może pracować dla wielu klientów jednocześnie.
Zakres współpracy Rekruter ma kontrolę nad całym procesem rekrutacyjnym od etapu sourcowania do zatrudnienia (rekrutacja end-to-end). Rekruter skupia się na pozyskiwaniu kandydatów. Po przedstawieniu specjalistów Twoja firma zajmuje się kolejnymi etapami, a nasi rekruterzy mogą pośredniczyć w przekazywaniu feedbacku między Tobą, a kandydatem.
Własność danych Wszystkie kontakty i historie rozmów z kandydatami zostają w Twoich systemach rekrutacyjnych. Kontakty i historie rozmów należą do agencji rekrutacyjnej.
Obsługiwane rekrutacje Rekruter obsługuje kolejne procesy rekrutacyjne na bieżąco i w sposób ciągły, również gdy pojawią się nowe role. Rekruter skupia się zazwyczaj na określonej roli/rolach, które każdorazowo i pojedynczo wyznacza klient.
Płatności Stała i przewidywalna miesięczna stawka za współpracę. Stawka w formie prowizji za każdą zrekrutowaną osobę, będąca określonym procentem od wartości przyszłego wynagrodzenia kandydata.
Koszt zatrudnienia w rozliczeniu kwartalnym Do 3 razy niższy koszt w przypadku średniego i dużego wolumenu rekrutacji. Porównywalny przy małym wolumenie rekrutacji (1-2 zatrudnienia w kwartale). Do 3 razy wyższy koszt w przypadku średniego i dużego wolumenu rekrutacji. Porównywalny przy małym wolumenie rekrutacji (1-2 zatrudnienia w kwartale).

Kalkulator oszczędności uzyskanych dzięki RPOCo mówią o nas nasi klienci?

 • Michele Nivens - CCC, VP
  Usługa RPO od Humeo okazała się być dla nas ogromną wartością dodaną, kiedy tworzyliśmy nasze pierwsze zespoły IT w Polsce. Humeo udowodniło, że ma wyjątkowe możliwości rekrutacyjne, w tym wiedzę rynkową oraz silną i przejrzystą komunikację, a także konkretne dane, którymi się dzieli. Kiedy cele dla Polski zostały zrealizowane, rozszerzyliśmy naszą współpracę z tą samą świetną rekruterką w innym regionie Europy. Bardzo mocno polecam usługi Humeo.
  Michele Nivens
  Vice President, Human Resources at Copyright Clearance Center
 • Justyna Kacprzak Akamai
  Humeo jest zaufanym partnerem dla Akamai już od prawie pięciu lat. Wsparcie naszego wewnętrznego zespołu rekrutacyjnego przez RPO zapewnia nam elastyczność w planowaniu zatrudnienia. Z sukcesem przetestowaliśmy rozwiązania Humeo jako agencji rekrutacyjnej i jak przewidywaliśmy, nie jesteśmy rozczarowani jakością usług jakie zapewniają w modelu RPO. Dla mnie, największą zaletą Humeo jest to, że nie tylko „dostarczają”, ale również dbają o wpisanie się w naszą kulturę organizacji i nie przestają się uczyć, żeby jak najlepiej nas wspierać.
  Justyna Kacprzak
  Manager Recruiting, Akamai Technologies
 • Dorota Kowalik Nordcloud
  Otrzymaliśmy profesjonalne i solidne wsparcie od Humeo, w ramach usługi RPO. W okresie ogromnego wzrostu, RPO okazało się idealnym rozwiązaniem wraz z dużą elastycznością, profesjonalizmem i doświadczeniem na rynku IT. Nasze potrzeby zostały właściwie zrozumiane i zaadresowane. Doceniam otwartą i jasną komunikację oraz regularną wymianę informacji zwrotnych. Szczerze polecam współpracę z Humeo.
  Dorota Kowalik
  Head of Talent Acquisition, Nordcloud - an IBM Company
 • Magnus Gagnelid LeoVegas
  RPO od Humeo okazało się być strzałem w dziesiątkę dla firmy takiej jak nasza. Gdy zdecydowaliśmy się otworzyć nasz IT hub w Polsce, wiedzieliśmy, że największym wyzwaniem będzie zatrudnianie programistów. Usługa RPO pozwoliła nam wystartować szybko z rekrutacjami do nas i nie tracić czasu na poszukiwanie rekruterów. Współpraca układa się bardzo dobrze, a do tego mamy elastyczność oraz dostęp do wiedzy rynkowej Humeo, którą zdobywają na innych projektach.
  Magnus Gagnelid
  Site coordinator, LeoVegas Group
 • Lucyna Grochowska Dynatrace
  Z przyjemnością mogę polecić współpracę z Humeo. Są solidną firmą, a współpraca z nimi oparta jest na zaufaniu, uczciwości, dopasowaniu rozwiązań do potrzeb oraz wsparciu klientów w taki sposób, aby obie strony były zadowolone. Mateusz (CEO) prezentuje ważne w biznesie, i nie tylko, wartości czyli szczerość, integralność i transparentność. Zasady współpracy od początku są jasne i dogodne dla obu stron, nie ma niedomówień oraz nieścisłości. Co więcej, Mateusz dba nie tylko o swoich klientów, ale co równie ważne, dba także o swoich pracowników. Cieszę się, że po udanych projektach na success-fee, przy korzystaniu z usług RPO naszym dedykowanym rekruterem nadal była Karolina, dopasowana do naszej organizacji i znająca nasze potrzeby. Dodatkowo sam model RPO dawał nam przestrzeń i swobodę w regularnym kontakcie na linii hiring managerowie - rekruter techniczny Humeo, co było bardzo wartościowe dla naszej organizacji.
  Lucyna Grochowska
  People&Culture | Head of Talent Acquisition, Dynatrace Poland
 • Krzysztof Dąbrowski - co-founder & head of design w firmie Stonly
  Dzięki Humeo znaleźliśmy osoby idealnie pasujące do naszego zespołu, nie tylko pod kątem umiejętności, ale też culture fit, co było dla nas kluczową kwestią. Bardzo dobra znajomość rynku, szczegółowa rozmowa na temat naszych oczekiwań i odpowiednie reakcje na nasz feedback sprawiły, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Humeo polecam z czystym sumieniem każdemu, kto chce zbudować wyjątkowy zespół.
  Krzysztof Dąbrowski
  Co-founder & Head of design, Stonly
 • Karolina Latos - HR Manager w firmie Freshmail, klient agencji rekrutacyjnej Humeo
  Zdecydowanie, najbardziej w pracy z Humeo podoba mi się ich elastyczne i zindywidualizowane podejście. Bardzo doceniam przepływ informacji pomiędzy mną a osobą prowadzącą rekrutację, ale też jakoś informacji przekazywanych kandydatom oraz kontakt z nimi. Jako organizacja stawiamy nie tylko na kompetencje członków zespołu, ale też na ich umiejętności miękkie i dopasowanie do kultury organizacji. I dokładnie takich kandydatów przekazuje nam Humeo :) Miałam okazję pracować z wieloma agencjami i z żadną kontakt i jakość przeprowadzanych procesów nie była na tak wysokim poziomie.
  Karolina Latos
  HR Manager, Freshmail
 • Natalia Lorek - HR Manager w firmie VirtusLab - klient Humeo
  Współpracę z Humeo rozpoczęliśmy w 2016 roku. Spośród wszystkich agencji, z którymi mieliśmy okazję współpracować jest to jedna z niewielu, która zrozumiała nasze potrzeby. Humeo jest naszym partnerem biznesowym, elastycznym i skutecznym. Firmę cechuje profesjonalizm, zaangażowanie, komunikatywność i bardzo dobra znajomość branży IT. Humeo to solidny, sprawdzony i kompetenty partner w prowadzeniu rekrutacji pracowników.
  Natalia Lorek
  HR Manager, VirtusLab
 • Piotr Debosz - Business Development Manager w firmie Pragmatists
  Humeo to firma bliska naszym wartościom, z którą współpraca oparta jest na wysokiej jakości komunikacji oraz profesjonalnym zespole. Mógłbym powiedzieć wiele dobrego o Humeo, ale najważniejsze jest to, że dzięki pasji do rekrutacji są niezwykle skuteczni.
  Piotr Dębosz
  Pragmatists, Business Development Manager

Dowiedz się więcej


21 czerwca, 2023
RPO dla firmy działającej w branży energetycznej

Jak wygląda praca rekrutera RPO dla firmy działającej w branży energetycznej?

Od roku jednym z naszych klientów jest firma działająca w branży energetycznej, która jest wiodącym na świecie pionierem technologii. Firma oferuje produkty, systemy, serwis oraz oprogramowanie dla całego łańcucha dostaw energii elektrycznej, […]
21 września, 2021
Outsourcing w rekrutacji czyli RPO

Na czym polega outsourcing rekrutacji i dlaczego coraz więcej firm wybiera RPO?

Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na outsourcing w rekrutacji i zatrudnienie dedykowanego rekrutera agencyjnego oraz czy to faktycznie lepsze niż rozliczanie się z agencją na zasadach success-fee? Poznaj lepiej RPO już teraz – […]
Mateusz Macha CEO Humeo

Mateusz Macha

CEO @ Humeo
Recruitment Geeks

mateusz@humeo.pl

Wyślij zapytanie, a my wrócimy do Ciebie z konkretnym rozwiązaniem

 • Pomożemy Ci określić Twoje capacity i dobierzemy najlepsze rozwiązanie rekrutacyjne.
 • Poszukamy możliwości optymalizacji Twoich procesów rekrutacyjnych i uzyskania oszczędności.

Kontakt